نکات مهم برای داشتن بهترین پیج اینستاگرام

همانطور که می دانید اینستاگرام در حال حاضر یکی از قدرتمندترین رسانه های اجتماعی برای تعامل با مخاطبان حوزه کاری تان است. اگر هنوز به طور جدی در اینستاگرام فعالیت خود را شروع نکرده اید صادقانه بگویم از رقبای خود خیلی عقب افتاده اید. مواردی مثل قرار گرفتن در اکسپلور اینستاگرام، نمایش در نتایج جست و جو افزایش ریچ پست های منتشر شده و …

برای موفقیت و افزایش فالوور اینستاگرام بسیار مهم هستند شاید اصلی ترین قضیه در اینستاگرام بالا بردن فالوورها باشد اما اینکار به تنهایی کافی نیست. اینکه چگونه با دنبال کنندگان خود در اینستاگرام تعامل داشته باشید خیلی مهم است. در واقع در اینستاگرام باید طوری تولید محتوا کنید که مخاطبان شما همیشه همراه تان باشند و دوست داشته باشند شما را به دیگران هم معرفی کنند. این دقیقا هدف هر کسب و کاری در اینستاگرام است که روز به روز کاربران بیشتری با آن ها همراه شوند.

 

 

انتخاب نام پیج اینستاگرام
علاوه بر انتخاب نام کاربری تان که باید هم نام و مرتبط با حوزه کاری تان باشد، نام پیج را حتما باید به انگلیسی و فارسی بنویسید که کاربران با جست و جو عنوان پیج تان در اینستاگرام راحت بتوانند شما را پیدا کنند. این قضیه در آینده باعث می شود کاربران دیگری هم شما را به صورت اتفاقی پیدا کنند. البته این مورد بیشتر برای پیج های بیزنسی صدق می کند.

 

استفاده از کلمه کلیدی در نام پیج
درج کلید واژه موضوع صفحه در کنار نام پیج اینستاگرام تان کمک خوبی به دیده شدن تان می کند. اگر امکانش بود حتما در کنار نام تان از کلمه کلیدی اصلی حوزه کاری تان استفاده کنید.

 

تصویر پیج اینستاگرام
عکس پیج اینستاگرام شما نشان دهنده هویت کسب و کارتان است. سعی کنید از عکسی استفاده کنید که جذاب، واضح و گیرا باشد که در ذهن مخاطب بماند. اگر پیج شما مربوط به برند یا کسب و کارتان است حتما از عکس لوگوی کسب و کارتان استفاده کنید.اگر پیج اینستاگرام شما برند شخصی خودتان است حتما از عکس پرتره خودتان استفاده کنید. طوری که چهره شما کاملا واضح باشد.

 

استفاده از هشتگ ها در بیو
هشتگ در بیو پیج اینستاگرام بیشتر برای هشتگ های اختصاصی برند یا کمپین های برندتان کاربرد دارد. تا کاربران با مشاهده هشتگ های اختصاصی، به بخشی از مطالب صفحه، مستقیما دسترسی داشته باشند. درج هشتگ های عمومی در بیو، کمکی به دیده شدن بیشتر صفحه شما نمی کند.

علاوه بر استفاده از هشتگ های مربوط به کسب و کارتان در بیو پیج تان، سعی کنید چیزی که در بیو می نویسید عاملی برای دنبال کردن شما باشد.نیازی هم نیست از هشتگ های زیاد در بیو پیج تان استفاده کنید. استفاده بیش از حد از هشتگ ها چهره پیج شما را زشت می کند. سعی کنید یک الی سه هشتگ در بیو پیج تان به کار ببرید.

 

در بیو چی بنویسید!
در توضیحات بیو پیج خیلی مختصر و مفید توضیح دهید که کار شما چیست و در این صفحه چه اتفاقاتی قرار است بیافتد. مثلا بنویسید: به شما یاد می دهم چطور از اینستاگرام درآمد دلخواه تان را کسب کنید. همرا من باشید تا با هم به موفقیت برسیم.

 

هایلایت ها در اینستاگرام
محتوا و پست هایی که با ارزش تر هستند و می خواهید بیشتر دیده شوند را در استوری هایلایت کنید. به این صورت پست های قدیمی صفحه نیز شانس دیده شدن بیشتری خواهند داشت. سعی کنید برای هایلایت ها کاور مناسب تهیه کنید. اگر واقعا محتوایی ارزشی برای کاربر ندارد یا تاریخ انقضا دارد، هایلایت نکنید بهتر است. برای درگیر کردن کاربرانی که تازه پیج شما را فالو می کنند استفاده از هایلایت ها به شدت توصیه می شود. گاهی وقت ها نیز می توانید در بیو خود اشاره ای به اینکه از هایلایت ها دیدن کنید هم کنید.

 

استفاده از کاورهای یکسان در پست ها
سعی کنید کاور پست هایی که در پیج تان منتشر می کنید بر اساس موضوع محتوایی که دارند حال و هوای یکسانی داشته باشند. مثلا اگر هفته ای ۳ پست آموزشی منتشر می کنید حتما تمام پست های آموزشی پیج تان کاوری با ظاهر یکسان داشته باشد تا کاربر با یک نگاه و طبق عادت همیشگی اش متوجه نوع محتوای آموزشی شما شود.

 

حواستان به پست های مناسبتی باشد
حتما نیاز نیست که برای هر مناسبتی پست منتشر کنید! اگر تبریک ها یا تسلیت ها چندان ربطی به کسب و کارتان ندارد نیازی نیست پستی در موردشان منتشر کنید.اگر آن اتفاق برای کاربران شما زیاد مهم نیست و ارتباطی ندارد پس بهتر است اشاره ای به آن نشود. اما در صورت مرتبط بودن سعی کنید آن را به کسب و کار خود نیز ربط دهید. سعی کنید متفاوت تر از سایر صفحات باشید تا بهتر دیده شوید.

 

لحن تان را در اینستاگرام رعایت کنید
لحن برند ثابتی در صفحه اینستاگرام تان داشته باشید. اگر لحن برند شما خودمانی است، در تمام پست ها خودمانی باشد. یا اگر لحن رسمی دارید همیشه رسمی باشید.

 

حتما برای پست های خود کپشن بنویسید
برای برقراری ارتباط بیشتر با مخاطبان پیج تان حتما روی کپشن نویسی پست های خود وقت بگذارید. برای ایده گرفتن در مورد کپشن نویسی سعی کنید حتما به کپشن پست های رقبای خود نگاه کنید.استفاده از ایموجی در کپشن ها بسیار جذاب و خلاقانه است. توجه کنید که متن کپشن باید مرتبط با پست تان باشد.از فاصله بین خطوط استفاده کنید تا جملات کوتاه استفاده شوند. برای اینکار از یک نقطه بین هر خط استفاده کنید.

 

استفاده از هشتگ ها در پست ها
پستی که هشتگ نداشته باشد امکان بیشتر دیده شدن ندارد! شما با انتشار هر پست با هشتگ های مرتبط می توانید بین ۲ الی ۱۰۰ فالوور جذب کنید. البته این دقیقا مربوط به محتوای پست شما و جذابیت آن برای دیگر مخاطبان تان می شود.از هشتگ های غیرمرتبط به هیچ وجه استفاده نشود. از هشتگ های پر بازدید که اصلا ربطی به موضوع کسب و کار و پست تان ندارد اصلا استفاده نکنید! تنوع در هشتگ گذاری را رعایت کنید.از هشتگ های ثابت و تکراری در تمام پست ها استفاده نشود و حتما مرتبط با موضوع پست تان باشد.

 

از Call to Action در پست ها استفاده کنید
برای تعامل بیشتر و درگیر کردن کاربران با پیج تان سعی کنید از Call to Action های جذاب در پست های خود استفاده کنید. مثلا از کاربران تان بخواهید نظرشان را در مورد پست تان بگویند. یا از آن ها سوال بپرسید و یا آن ها را به هر طریقی که می دانید وادار کنید برای کاری که مد نظرتان است اقدام کنند.

 

پاسخ به کامنت ها
به نظرات کاربران همیشه پاسخ دهید و کامنتی را بدون پاسخ نگذارید. در هر شرایطی به کامنت ها پاسخ دهید حتی اگر کامنت منفی باشد. به هیچ وجه در جواب به کامنت ها برای راحت تر کردن کار خودتان فقط از ایموجی ها استفاده نکنید!

 

تقویم محتوایی داشته باشید
جدول زمانی برای تولید و درج محتوا داشته باشید. صرفا هر وقت حال و حوصلش را داشتید پست منتشر نکنید! در اینستاگرام خیلی خوبه که هر روز پست منتشر کنید. تولید محتوا در اینستاگرام باید ادامه دار باشد. حداقل تا ۶ ماه اول از شروع کارتان در اینستاگرام باید همین روال را ادامه دهید.

 

از استوری ها غافل نشوید!
دیدن استوری ها برای کاربران خیلی راحت تر است. استوری ها معمولا بیشتر از پست ها دیده می شوند. سعی کنید همیشه از استوری استفاده کنید. در استوری می توانید از ایده های بیشتر جهت تعامل با مخاطبان تان استفاده کنید. مثلا همان نظرسنجی گذاشتن یا سوال پرسیدن از مخاطبان تان در استوری خیلی راحت امکان پذیر است.

 

دایرکت ها را همیشه چک کنید
سعی کنید دایرکت های خود را سریع جواب دهید و به سوالات کاربران به درستی جواب دهید. هر چقدر جواب کامل و سفارشی تری بدهید کاربران بیشتری را وفادار خواهید کرد.

 

از پست های ویدیویی استفاده کنید
در صفحه خود صرفا از پست های تصویری استفاده نکنید. در اینستاگرام ویدئو بسیار خواهان دارد و بهتر دیده می شود و تعامل بهتری ایجاد می کند.

 

از لایو اینستاگرام حتما استفاده کنید
یکی از بهترین امکاناتی که اینستاگرام در اختیار ما قرار داده استفاده از لایو است. با استفاده از لایو اینستاگرام به راحتی می توانیم به صورت زنده با مخاطبان مان در ارتباط باشیم.

 

فالوور فیک اینستاگرام نخرید!
اگر قصد دارید فالوور بخرید فالوور فیک نخرید! چون خرید فالوور اینستاگرام باعث می شود فالوورهای غیرفعال در پیج تان افزایش پیدا کند. یکی از آسیب های جدی که خیلی از پیج های اینستاگرامی را تهدید می کند کم شدن نرخ تعامل است. تعامل یعنی کاربرانتان چقدر به محتوای پیج تان واکنش نشان می دهد. مهمترین موضوع برای اینکه یک پیج فوق العاده در اینستاگرام داشته باشید این است که نرخ تعامل در پیج تان را بالا نگه دارید.

 

جمع بندی 
برای فعالیت در هر یک از سوشال مدیا همیشه باید نوع شبکه اجتماعی را مد نظر داشته باشید و طبق حال و هوای آن سوشال فعالیت کنید. مثلا نوع محتوایی که در اینستاگرام منتشر می شود با محتوایی که در لینکدین یا توییتر قرار می گیرد کاملا متفاوت است. بهتر است از یک محتوا برای همه شبکه های اجتماعی استفاده نکنیم. در اینستاگرام هم بهتر است از عکس نوشته و ویدیو بیشتر استفاده کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *